AXIS Transport gabeno M.K.Čiurlionio paveikslus

2013m. rugsėjo 11d.

Pirma patikimumas, paskui užsakymas

Viešųjų pirkimų konkurso sąlygos kartais atrodo gąsdinančios, tačiau jei sugebi jas įgyvendinti, galima ne tik sėkmingai uždirbti, bet ir susikurti savotišką įmonės vizitinę kortelę, leidžiančią išsiskirti iš kitų. Tiesa, kartais norint įgyvendinti tokių užsakymų reikalavimus tenka pasitelkti ir karinius lėktuvus. Daugelis transporto bendrovių tvirtina galinčios patenkinti bet kokį kliento reikalavimą, tačiau kai kalba pasisuka apie ypač specifinį krovinį, sugebančių įvykdyti nurodytas sąlygas lieka tik viena kita. „Konkurse dėl 180 meno kūrinių ir eksponatų gabenimo iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus į Gento vaizduojamosios dailės muziejų Belgijoje dalyvavome dvi įmonės. Tačiau konkurentai netrukus pasitraukė iš konkurso, nes sąlygos iš tiesų buvo sudėtingos. Vis dėlto jas įvykdėme, o tai reiškia, kad panašiuose konkursuose ateityje jau turėsime daugiau įdirbio“, – pasakoja Egidijus Jasulaitis, „AXIS Transport“ pardavimo vadybininkas.

Prieš 5 metus įkurta transporto ir logistikos bendrovė kraustymo ir specializuotų meno krovinių gabenimo paslaugą pasiūlė prieš porą metų. Asmeninių daiktų pakavimas, krovimo darbai, gabenimas žemės, oro ir jūrų transportu po visą pasaulį – tai sritis, kurioje norint sėkmingai dirbti reikia patikimų verslo partnerių. Būtent jie buvo pasitelkti ir gabenant M. K. Čiurlionio paveikslus. „Tokie vertingi eksponatai vežami specialiuoju transportu. Gabenant paveikslus turi būti palaikoma reikiama temperatūra ir drėgmė. Automobilyje privalo būti įrengtos stebėjimo kameros. Per visą kelionę automobilis yra lydimas ginkluotos apsaugos. Kadangi Lietuvoje tokio automobilio nėra, gabendami meno kūrinius bendradarbiaujame su vokiečių ir lenkų įmone, kuri specializuojasi gabenti parodų eksponatus“, – pasakoja p. Jasulaitis. Beje, „Axis Transport“ kraustymo skyrius šių metų rugpjūtį gabeno ir kitus meno kūrinius. Lietuvos pirmininkavimo ES proga Vilniuje Lietuvos dailės muziejuje buvo eksponuojama iš Luvro muziejaus Paryžiuje atvežta prancūzų dailininko Antoine‘o Watteau kolekcija. Meno kūriniai Lietuvą pasiekė kariniu lėktuvu. Kūriniams pristatyti buvo naudojamas specialusis transportas, organizuojami krovos darbai oro uosto teritorijoje iš karinio lėktuvo ir iškrovimas Lietuvos dailės muziejuje. Užsakymą gabenti meno kūrinius įmonė gavo dalyvaudama viešojo pirkimo konkurse. Vienas iš pagrindinių reikalavimų buvo įmonės patikimumą patvirtinantis pažymėjimas. „Kadangi viešuosiuose pirkimuose dalyvaujame ne pirmą sykį, šį pažymėjimą jau turėjome. Jis išduodamas išsamiai patikrinus įmonę. Jį turinčios bendrovės gali dirbti su riboto naudojimo informacija“, – aiškina pašnekovas.
Kitas svarbus dalykas, kurį turėjo įgyvendinti transporto bendrovė, – rasti, kas galėtų apdrausti vertingus meno kūrinius. Krovinys su meno kūriniais ir eksponatais privalėjo būti apdraustas nuo bet kokios rizikos „nuo durų iki durų“ – nuo paėmimo, eksponavimo dailės muziejuje iki grįžimo į Kauną.
„Kadangi eksponatų vertė apie 80 mln. Lt, tad draudimas kainavo apie 70.000 Lt. Kad galėtų apdrausti tokių krovinių gabenimą, susijungė trys užsienio draudimo bendrovės“, – nurodo pašnekovas. Jis neneigia, kad norint gauti užsakymą reikalavimai iš pirmo žvilgsnio atrodė sunkiai įgyvendinami. „Tačiau kai užsibrėži tikslą, viskas įmanoma. Šis pavyzdys rodo, kad įdėjus pastangų galima ir užsidirbti, ir įmonės veiklą paįvairinti dar viena savotiška „vizitine kortele“, nes, mano žiniomis, tokios meno kūrinių gabenimo patirties, kai kiekviena sąlyga yra smulkiai reglamentuota, Lietuvoje daugiau niekas neturi“, – sako „AXIS Transport“ atstovas.

Kai krovinys įvertinamas 80 mln. Lt, jam gabenti reikia smulkmeniško pasirengimo. Nuotrauka iš asmeninio archyvo.


Plačiau: http://laikrastis.vz.lt/index.php?act=mprasa&sub=article&id=66452#ixzz2eaNKPahU
Šaltinis: Verslo žinios.